آموزش کپی ترید در متاتریدر 4 – نحوه کپی ترید متاتریدر 5 [اکسپرت کپی ترید]

24 فوریه 2024 -

منظور از کپی ترید در متاتریدر چیست؟

 

معامله در بازار های مالی همواره با ریسک (و عدم قطعیت) همراه است. بسیاری از معامله گران مبتدی در ابتدای کار با این چالش مواجه هستند که چگونه می توان [بدون تجربه و دانش کافی]، از مزایای بازار مالی بهره مند شد!

در این میان، «کپی ترید در متاتریدر» یک راه حل نسبتا مناسب برای غلبه بر این چالش به شمار می رود. کپی ترید اجازه می دهد تا معامله گران مبتدی بتوانند [با سرمایه گذاری کم ریسک تر]، از تجربه و دانش معامله گران حرفه ای بهره ببرند.

کپی ترید (ترید با معاملات کپی شده)، یک روش سرمایه گذاری در بازار های مالی است، که به معامله گران این امکان را فراهم می کند تا معاملات مدیران با تجربه را به صورت خودکار بر روی حساب خود کپی و پیاده سازی کنند.

شرکت متاتریدر [در سایت MQL/پلتفرم متاتریدر] شرایط استفاده از سیگنال های تریدرهای موفق را برای معامله گران تازه کار یا فردی که شرایط کافی (زمانی یا دانش) برای تجزیه و تحلیل بازار را ندارد؛ می تواند از آن بهره مند شود.

نام پلتفرم کپی ترید
متاتریدر
نسخه پلتفرم
MT4 و MT5
امکان کنسل کردن دارد
هزینه کپی ترید رایگان/پولی
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

نحوه کپی ترید در متاتریدر چگونه است؟

 

در متاتریدر که یکی از محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی در جهان محسوب می شود، کپی ترید به معامله گران اجازه می دهد تا استراتژی های معاملاتی دیگران را دنبال کرده و معاملات آن ها را در حساب خود اجرا کنند.

کپی ترید در متاتریدر

  • سیستم کپی ترید در متاتریدر به این صورت کار می کند که ابتدا معامله گری که قصد دارد معاملاتش کپی شود، به عنوان «ارائه دهنده سیگنال» ثبت نام می کند.
  • سپس معامله گران می توانند این «ارائه دهندگان سیگنال» را از فهرست موجود انتخاب کرده و تراکنش های آن ها را به صورت خودکار در حساب شخصی خود کپی کنند.
  • معامله گرانی می توانند شرایطی همچون حداقل سرمایه، کمیسیون و روش مدیریت ریسک را تعیین کنند که سیگنال های خود را ارائه می دهند.

 

آموزش کپی ترید در متاتریدر 4

 

شما می توانید از طریق پلتفرم متاتریدر 4 شروع به استفاده از سیستم کپی ترید نمایید. برای انجام این کار مراحل زیر را به پیش ببرید:

 

انتخاب یک سرویس کپی ترید

 

ابتدا باید یک سرویس “کپی ترید در متاتریدر” را انتخاب کنید. برای این کار در متاتریدر، بر روی تب «Signals» کلیک کنید و بر اساس حساب های کپی ترید را بررسی نمایید. شما می توانید موارد مختلفی زیر را مشاهده کنید:

  • درصد رشد(%)/تعداد هفته ها
  • تعداد دنبال کننده/سرمایه ها
  • تعداد تریدها/تعداد موفقیت ها
  • بیشترین افت سرمایه(%)/وین ریت
کپی ترید در متاتریدر
کپی ترید در متاتریدر؛ ورود به بخش سیگنال ها

 

بررسی ارائه دهندگان سیگنال

 

پس از ثبت نام در سرویس کپی ترید، لیستی از ارائه دهندگان سیگنال (معامله گرانی که می توانید معاملاتشان را کپی کنید) در دسترس شما قرار می گیرد. باید اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته، سبک معاملاتی، میزان ریسک و بازگشت سرمایه (ROI) آن ها را بررسی کنید.

نحوه کپی ترید در متاتریدر
کپی ترید در متاتریدر؛ عضویت در سیگنال های کپی ترید

 

شروع کپی ترید متاتریدر

 

پس از انتخاب ارائه دهنده سیگنال، باید تنظیمات ریسک و سرمایه گذاری خود را تعیین کنید. این شامل تعیین حجم معاملات، درصد از حساب که مایل به ریسک کردن در هر معامله هستید و حد ضرر و سود (Stop Loss و Take Profit) برای هر کپی معامله است.

پس از اتمام تنظیمات، می توانید عملیات کپی ترید را شروع کنید. معاملات ارائه دهنده ی انتخابی شما به صورت خودکار در حساب متاتریدر 4 شما انجام می شود. (توجه داشته باشید که برای پرداخت هزینه باید حساب واقعی در اختیار داشته باشید!)

 

مدیریت و نظارت

 

باید به صورت منظم حساب خود و عملکرد معاملات کپی شده را نظارت و در صورت لزوم تنظیمات را به روزرسانی کنید؛ تا از ایجاد زیان احتمالی هنگفت در حساب تان جلوگیری نمایید.

این شامل «قطع همکاری» با ارائه دهندگان سیگنالی است که دیگر عملکرد خوبی ندارند یا تغییر «حجم معاملات» بر اساس تغییرات در بازار [برای کسب سود بیشتر] یا رویکرد ریسکی شما است.

کپی ترید در متاتریدر 5
کنسل کردن کپی ترید در متاتریدر

مهم است که به خاطر داشته باشید کپی ترید نیز همانند هر نوع معامله دیگری در بازار های مالی حاوی ریسک است و باید همواره اصول مدیریت سرمایه و ریسک را رعایت کنید.

توجه داشته باشید که این فرآیند ممکن است بسته به سرویس دهنده کپی ترید یا بروکری متفاوت باشد که از آن استفاده می کنید. ممکن است نیاز به نصب پلاگین ها یا ابزارهای اضافی در متاتریدر 4 داشته باشید تا کپی ترید به درستی کار کند.

 

💡نظر کارشناس درباره کپی ترید متاتریدر 4 و 5

 

هر دو نسخه متاتریدر 4 و متاتریدر 5 قابلیت كپی ترید را دارند، اما هر كدام مزایا و معایبی دارند كه باید آن ها را مد نظر قرار داد. متاتریدر 4 نسخه قدیمی تر است و طی سالیان طولانی، انواع افزونه ها و اکسپرت های متنوعی برای آن توسعه پیدا كرده است.

به همین دلیل اگر می خواهید از ربات ها و استراتژی های شخصی سازی شده استفاده كنید، متاتریدر 4 گزینه بهتری است. همچنین پلتفرم وسیع تری از تریدر ها برای كپی ترید در اختیارتان قرار می دهد.

اما متاتریدر 5 نسخه جدیدتر بوده و امكانات پیشرفته تری دارد. از نظر سرعت و كارایی بهتر عمل می كند و ابزارهای تحلیلی قدرتمندتری را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین پشتیبانی بهتری از بروكر های مختلف دارد.

در نهایت بستگی به اهداف و شیوه معاملاتی شما دارد كه كدام یك را انتخاب كنید. اگر به دنبال استفاده از ربات ها هستید متاتریدر 4 و اگر می خواهید از امكانات جدید بهره مند شوید، متاتریدر 5 مناسب تر است.

سوالات متداول

چه تفاوتی بین متاتریدر 4 و 5 وجود دارد؟

MT4 بیشتر برای فارکس و MT5 برای انواع بازار ها طراحی شده است.

چگونه در متاتریدر کپی ترید کنیم؟

ثبت نام در سرویس، انتخاب سیگنال، تنظیمات حساب و شروع کپی ترید، به ترتیب مراحل شروع کپی ترید در متاتریدر هستند.

نظرات (2)
  1. چگونه می‌توان از کپی ترید در متاتریدر 4 برای بهبود عملکرد و سودآوری خود استفاده کرد؟

    • شما می توانید سابقه و عملکرد معاملاتی گذشته هر حساب را بررسی نمایید.

درج نظر