ماشین حساب لوریج فارکس چیست؟ محاسبه لوریج با ماشین حساب

02 مارس 2024 -

ماشین حساب لوریج چیست؟

 

برای ورود به دنیای پیچیده معامله گری در بازارهای مالی [علاوه بر گذراندن آموزش های لازم و کسب تجربه و داشتن استراتژی معاملاتی]، توانایی در انجام محاسبات مربوط به اندازه پوزیشن ها و لوریج مناسب با سرمایه یکی از نکات اساسی محسوب می شود!

شاید انجام تمام این محاسبات برای معامله گر «سخت» و «زمان بر» به نظر برسد؛ به همین دلیل امروزه انواع ماشین حساب های فارکس برای کمک به معامله گران به وجود آمده اند.

ماشین حساب لوریج فارکس و ارز دیجیتال

این ماشین حساب ها با صرف کمترین زمان انواع محاسبات پیچیده مربوط به معامله و پوزیشن ها را برای تریدر انجام می دهند. برخی از بروکرهای فارکس [مثل بروکر “لایت فایننس”] ماشین حساب لوریج دار را ارائه کرده اند.

ماشین حساب
بر اساس لوریج
محاسبه گر لوریج فارکس بروکر لایت فارکس
محاسبه گر لوریج ارز دیجیتال صرافی کوکوین
کاربرد ماشین حساب لوریج مدیریت بودجه بندی
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

آشنایی با انواع ماشین حساب لوریج

 

برای محاسبه دقیق میزان لوریج معاملات و جلوگیری از اشتباه و اتلاف وقت؛ ابزارهایی به وجود آمده اند که «ماشین حساب لوریج» نام دارند و میزان اهرم بکار رفته در هر معامله را با توجه به اندازه پوزیشن به طور دقیق اندازه گیری می کنند.

ارائه سرویس لوریج در فارکس برای هر “حساب معاملاتی” اعمال می شود و شما می توانید یکبار میزان لوریج حساب خود را متناسب با سرمایه خود تعیین کنید. اما در صرافی های ارز دیجیتال می توانید برای “هر پوزیشن” از لوریج متفاوتی استفاده نمایید.

 

ماشین حساب لوریج فارکس

 

ماشین حساب لوریج فارکس، برای محاسبه میزان مارجین مورد نیاز برای معاملات بکار می رود؛ زیرا در بروکرهای فارکس، لوریج حساب معاملاتی را یک بار [بر اساس “سرمایه اولیه” خود و “ریسک” حساب] تعیین می کنید و در تمامی معاملات ثابت است.

بنابراین با کمک ماشین حساب لوریج فارکس می توانید میزان مارجین هر پوزیشن خود را حساب کنید. بروکر “لایت فایننس” در ماشین حساب آنلاین خود، امکان «تنظیم لوریج» حساب فارکس را قرار داده است.

 

ماشین حساب لوریج ارز دیجیتال

 

ماشین حساب لوریج ارز دیجیتال، در بسیاری از صرافی های کریپتو نیز ارائه شده است. کافی است در داخل کابین معاملاتی خود، قبل از انجام معامله به بخش «ابزارهای معاملاتی» صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید.

به عنواع مثال در صرافی کوکوین می توانید به راحتی از قسمت تنظیمات وارد بخش «Calculator» شوید و از ماشین حساب های لوریج ارز دیجیتال استفاده نمایید که شامل موارد زیر است:

  • ماشین حساب Profit
  • ماشین حساب Liquidation Price
  • ماشین حساب Close Price

 

کاربرد ماشین حساب با لوریج

 

کاربرد “ماشین حساب لوریج” در بازار فارکس شامل مشخصات کلی هستند که معامله‌ گران را در استفاده از اهرم یاری می‌ دهند. این ویژگی ها شامل «نسبت اهرم»، «افزایش سرمایه»، «بالا بردن سرعت اجرای معامله»، «کنترل ریسک» است.

در ماشین حساب لوریج  معامله گر با وارد کردن اطلاعات و «اندازه پوزیشن» خود، اهرم مناسب را بدست آورده و سریع تر به اجرای معامله می پردازد.

کاربرد اصلی اهرم در فارکس این است که به معامله‌ گران اجازه می‌ دهد با «سرمایه کمتری»، «معاملات بزرگتری» را انجام دهند؛ اما این موضوع نیازمند رعایت اصول مدیریت بودجه بندی است.

استفاده از ماشین حساب لوریج به معامله گران این امکان را می دهد [با سرعت و دقت بالاتری] به محاسبه میزان اهرم هر معامله با توجه به اندازه موقعیت و اندازه سرمایه حساب بپردازند.

با افزایش نسبت اهرم، معامله‌ گران می‌ توانند به سرمایه کمتری نسبت به حجم معاملات خود دسترسی پیدا کنند و این به آن‌ ها این امکان را می‌ دهد که در «معاملات بیشتری» شرکت کنند!

این ویژگی به خصوص برای معاملات کوتاه مدت و تریدهای روزانه مفید است. با استفاده از اهرم، معامله‌ گران می‌ توانند به سرعت موقعیت‌های معاملاتی را اجرا کرده و از فرصت‌ های بازار بهتر استفاده کنند.

 

آموزش ماشین حساب محاسبه لوریج

 

یکی از سایت هایی که ماشین حساب لوریج ارائه می کند، «وبسایت MyFxBook» است. در این سایت می توانید از ماشین حساب لوریج فارکس برای محاسبه میزان سرمایه و لوریج مورد نیاز خود استفاده کنید.

ماشین حساب لوریج فارکس
ماشین حساب لوریج فارکس

برای استفاده از این «ماشین حساب لوریج» باید اطلاعات زیر را به ترتیب در پنل مربوط به ماشین حساب لوریج وارد کنید:

  • ابتدا نوع جفت ارز را مشخص کرده؛
  • در مرحله بعد میزان مارجینی که می خواهد در این معامله استفاده کند را، مشخص کرده؛
  • در انتها حجم معامله (لات) را وارد کند.

بعد از وارد کردن اطلاعات بالا معامله گر باید بروی دکمه «Calculate» کلیک کرده و اهرم استفاده شده در پوزیشن را مشخص نماید.

 

💡نظر کارشناس درباره ماشین حساب لوریج

 

استفاده از ماشین حساب لوریج به معامله گران کمک می کند تا با دردسر کمتر و با دقت بیشتر این محاسبات را تنها با وارد کردن اطلاعات مربروط به پوزیشن معاملاتی انجام دهند.

با این حال، استفاده از لوریج نیاز به دقت و مدیریت موثر دارد زیرا با همه فواید آن، خطراتی را  نیز به همراه است. بهتر است قبل از انجام معامله، کار با «ماشین حساب لوریج» را تمرین نمایید!

معامله‌ گران باید با دقت نسبت به مدیریت ریسک، انتخاب نسبت اهرم مناسب، و مطالعه دقیق موقعیت‌ های بازار عمل کرده و تصمیمات خود را با توجه به شرایط مختلف بازار انجام دهند تا از خطرات مرتبط با اهرم جلوگیری کرده و به حداکثر سود خود برسند.

سوالات متداول

ماشین حساب لوریج چه چیزی را محاسبه می کند؟

ماشین حساب لوریج در فارکس با وارد کردن اطلاعات پوزیشن مانند حجم و مارجین  و نوع جفت  ارز، میزان اهرم معامله را محاسبه می کند.

کدام بروکرها ماشین لوریج دارند؟

برخی از بروکرهای فارکس از جمله بروکر لایت فارکس، آی اف سی مارکتس، ویندزور و آمارکتس از لوریج در ماشین حساب های خود استفاده می کنند.

نظرات (1)
  1. مرسی ممنونم از اطلاعات خوبتون بسیار کامل و جامع بود ممنونم ازتون

درج نظر