نماد داوجونز در تریدینگ ویو 📊نمودار داوجونز (Dow30) در تریدینگ ویو

21 فوریه 2024 -

نماد داوجونز در تریدینگ ویو چیست؟

 

نماد «داوجونز» یکی از پرطرفدارترین و پربازده ترین نمادهای بازار سهام آمریکا است که نشان دهنده عملکرد “30 شرکت بزرگ صنعتی” است. این نماد در طول تاریخ خود، نوسانات و رشد‌های بسیاری را تجربه کرده است.

معامله نماد داوجونز در فارکس می‌تواند فرصت های سودآوری زیادی را برای معامله گران فراهم کند، اما همچنین ممکن است خطرات و چالش هایی را نیز به همراه داشته باشد!

بنابراین، برای معامله موفق نماد داوجونز، نیاز به داشتن دانش و تجربه کافی، ابزارها و استراتژی های مناسب و تحلیل دقیق از شاخص داوجونز (US30) در بازار فارکس هستید.

یکی از بهترین پلتفرم هایی که می تواند به معامله گران در این زمینه کمک کند، «تریدینگ ویو» است. «تریدینگ ویو» یک پلتفرم تحلیل تکنیکال و اخبار فاندامنتال است؛ که امکان دسترسی به داده های بازارهای مختلف را فراهم می کند.

با استفاده از «TradingView»، می توانید نمودارهای با کیفیت و پیشرفته از نماد داوجونز را مشاهده کنید. در این مقاله، قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه در تریدینگ ویو نماد داوجونز را پیدا کنید و نمودار این شاخص را تحلیل کنید.

پلتفرم تریدینگ ویو
نماد داوجونز
شاخص 30 شرکت صنعتی
DJI
نماد اصلی داوجونز Dow30
سایر نمادها در بروکرها US30
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو

 

نماد داوجونز، توسط وال استریت ژورنال به شکل شاخص های مختلفی برای ارزیابی صنایع رو به رشد، ارائه شده است؛ و تمامی آنها با نام شاخص داوجونز شناخته می شود! اما اغلب معامله گران به دنبال «شاخص میانگین صنعتی» هستند.

نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو “Dow30” است اما بر حسب بروکرهای فارکس نماد این شاخص متفاوت است. در برخی از بروکرها، شاخص داوجونز با «DJI» یا «US30» نیز ارائه شده است.

همچنین سایت تریدینگ ویو نیز به عنوان بهترین پلتفرم تحلیلی جهان، تمامی شاخص های DowJones را ارائه کرده است. نماد مشهور داوجونز در تریدینگ ویو، دومین مورد است:

  • ✅Dow Jones Composite Average Index – شاخص میانگین کامپوزیت داوجونز (DJC)؛
  • ✅Dow Jones Industrial Average Index – شاخص میانگین صنعتی داوجونز (DJI)؛
  • ✅Dow Jones Transportation Average Index – شاخص میانگین حمل و نقل داوجونز (DJT)؛
  • ✅Dow Jones Utility Average Index – شاخص میانگین ابزارهای کاربردی داوجونز (DJU).
نماد داوجونز در تریدینگ ویو
نماد داوجونز در تریدینگ ویو

در شکل بالا می توانید نماد داوجونز در تریدینگ ویو را مشاهده کنید. البته برای پیدا کردن این نماد از طریق جستجوی سایت TradingView، نیاز نیست که تمام نام آن را به انگلیسی تایپ کنید، بلکه می توانید از نماد آن استفاده کنید.

نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو، نماد “DJI” یا شاخص میانگین صنعتی داوجونز (Dow Jones Industrial Average) است. این نماد به دلیل اینکه نشان دهنده میانگین صنعتی است، بعد از کلمه “DJ” حرف “I” را، به همراه خود دارد، که به اختصار از کلمه “Industrial” است.

در میان بروکرهای فارکس برای ایرانیان، نماد داوجونز در لایت فارکس شرایط بهتری از نظر کمیسیون و اسپرد نسبت به سایر بروکرها دارد. البته انتخاب بروکر مناسب می تواند نسبت به شرایط هر فرد متفاوت باشد.

 

نمودار داوجونز در تریدینگ ویو

 

بسیاری از معامله گران علاقه مند هستند، «نماد داوجونز» را ابتدا در پلتفرم تریدینگ ویو تحلیل کنند و در پلتفرم متاتریدر بروکر خود، آن را معامله کنند. برای مشاهده چارت داوجونز تریدینگ ویو را باز کنید و مراحل زیر را گام به گام انجام دهید:

 

🟢گام 1: ورود به بخش «Indices»

 

از منوی بالای صفحه در سایت تریدینگ ویو وارد منوی «Markets» شوید و سپس از بخش «Indices» بر روی نماد «Dow30» در منوی نمادهای سمت راست خود کلیک کنید.

نماد داوجونز در تریدینگ ویو

 

🟡گام 2: انتخاب نمودار بروکرهای فارکس

 

در صفحه جدید می توانید نمودار بروکرهای فارکس معتبر را برای مشاهده نمودار داوجونز در تریدینگ ویو انتخاب کنید. بر این کار بر روی منوی کشویی در پایین نماد معاملاتی کلیک کنید و از تب «CFD» بروکر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نماد داوجونز در تریدینگ ویو

 

🟠گام 3: باز کردن چارت داوجونز در تریدینگ ویو

 

برای مشاهده چارت داوجونز در تریدینگ ویو، بر روی گزینه «US30 Chart» یا «DJI Chart» کلیک کنید. توجه داشته باشید که نماد داوجونز بر اساس بروکرهای فارکس، در چارت تریدینگ ویو نیز با نماد متفاوتی نشان داده خواهد شد.

نماد داوجونز در تریدینگ ویو
چارت نماد داوجونز در تریدینگ ویو

 

📊هیت مپ شاخص داوجونز در تریدینگ ویو

 

شاخص داوجونز یک شاخص وزنی است که شرکت های مختلف بر اساس ارزش های دلاری، آنها می توانند بر روی شاخص داوجونز اثر بگذارند. البته بخاطر اینکه این شاخص هم وزن نیست، شرکت هایی که ارزش دلاری زیادی دارند، تاثیر بیشتری بر روی آن دارند.

در شکل زیر می توانید نقشه حرارتی یا هیت مپ سهام شرکت های شاخص داوجونز را در پلتفرم تریدینگ ویو مشاهده کنید، که بر اساس مارکت کپ و ارزش شرکت های شاخص داوجونز در فارکس می باشد.

نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو
هیت مپ داوجونز در تریدینگ ویو

تمامی شرکت های این شاخص، جزو شرکت های بلو چیپ بشمار می روند و منتقدان این شاخص، ایراد این شاخص را هم وزن نبودن میانگین می دانند، به طور که اخبار شرکت های کوچک، تاثیر زیادی بر روی این شاخص ندارد.

نماد شاخص داوجونز در متاتریدر 5، نماد us30 در متاتریدر 5

شاخص DJI در متاتریدر 5

برای آشنایی با شاخص داوجونز در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 [برای اندروید و ویندوز]، صفحه زیر را مطالعه کنید:

نماد داوجونز در متاتریدر 5

 

💡نظر کارشناس درباره نماد داوجونز در TradingView

 

نماد داوجونز در پلتفرم تریدینگ ویو جزو نماد های پر بازدید بشمار می آید و بسیاری از معامله گران فارکس از طریق این پلتفرم، “شاخص داوجونز” را تحلیل می کنند. البته توجه داشته باشید که از نماد کدام بروکر استفاده می کنید.

در برخی از مواقع قمیت های ارائه شده در بروکرها با یکدیگر اختلاف قیمت قابل توجهی دارد. معامله گران هر بروکری در ایران، باید نزدیک ترین چارت داوجونز در تریدینگ ویو به بروکر خود را انتخاب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

نماد داوجونز در تریدینگ ویو کدام است؟

نماد اصلی داوجونز در تریدینگ ویو «Dow30» است اما بر حسب بروکرهای مختلف با نماد “DJI” یا “US30” نیز ارائه می شود. شما می توانید پس از ورود به صفحه نماد «Dow30» نماد بروکرهای معتبر را مشاهده کنید.

آیا امکان تحلیل نماد داوجونز در تریدینگ ویو وجود دارد؟

بله، معامله گران می توانند نماد داوجونز را از طریق TradingView تحلیل و بررسی نمایند.

درج نظر