ماشین حساب داوجونز در فارکس 📈بهترین محاسبه گر شاخص داوجونز

07 مه 2024 -

ماشین حساب داوجونز چیست؟

 

«ماشین حساب داوجونز» را معمولا افرادی استفاده می کنند که نیاز به داده های بیشتری نسبت به چارت ها و نمودار ها و اخبار دارند. این افراد محطاط تر هستند و نیاز دارند که بدانند در هر سرمایه گذاری چه میزان ریسک در جریان است تا مدیریت سرمایه خود را حفظ کنند.

ماشین حساب نماد داوجونز در فارکس جزو ابزار های آنلاینی است که بازده کلی شاخص داوجونز در یک بازه مشخص را اندازه گیری می کند. این ماشین حساب داده های مربوط به سود های سرمایه گذاری مجدد [و تورم از سال 1896 تاکنون] را در اختیار دارد.

برای استفاده از ماشین حساب آنلاین داوجونز باید «تاریخ سرمایه گذاری»، «قیمت اصلی» و «قیمت فعلی سهام» را وارد کنید تا ماشین حساب درصد بازدهی کل را برای شما مشخص کند.

ماشین حساب داوجونز

 

بهترین ماشین حساب داوجونز کدام است؟!

 

ماشین حساب فارکس داوجونز با محاسبه شاخص “DJI” در طول زمان به معامله گران کمک می کند تا پیش بینی دقیقی از بازار بورس داشته باشند. این ماشین حساب ها چند دسته عمده دارند که در ادامه به معرفی هر یک از انواع ماشین حساب شاخص داوجونز می پردازیم.

معرفی بهترین «ماشین حساب شاخص داوجونز» کار بسیار سختی است؛ چرا که ابتدا باید هدف خود از معامله و سرمایه گذاری را مشخص کنید تا مناسب ترین ماشین حساب برای شما مشخص شود. در ادامه 3 تا از بهترین ماشین حساب ها را برای شما آورده ایم.

 

🔘ماشین حساب داوجونز برای نرخ بازگشت سرمایه

این نوع ماشین حساب محاسبه نماد داوجونز با توجه به داده های تاریخی میزان ریسک سرمایه در بازه زمانی های مختلف را اندازه گیری می کند و به شما اطلاع می دهد.

این نوع ماشین حساب را که متداول ترین نوع ماشین حساب قیمت شاخص داوجونز می نامند؛ افراد را قادر می سازد تا عملکرد سرمایه گذاری خود را بسنجند و در مورد استراتژی های سرمایه گذاری آینده خود تصمیم بگیرند.

 

🔘ماشین حساب محاسبه قیمت داوجونز برای بازده سهام

نوع دیگری از ماشین حساب های داوجونز وجود دارند که بازدهی سهام های داوجونز را به صورت جداگانه به اطلاع معامله گران می رسانند تا محاسبه نرخ کل بازدهی به عهده معامله گر باشد. شاخص داوجونز را 30 شرکت بزرگ آمریکایی تشکیل می دهند که با نام میانگین صنعتی داوجونز نیز شناخته می شوند.

تفاوت این ماشین حساب با مورد قبلی در این است که معامله گر می تواند تصمیم بگیرد که در بازه زمانی سرمایه گذاریش بهتر است که بر روی سهام ها به صورت جداگانه سرمایه گذاری کند یا اینکه شاخص داوجونز را به صورت کامل خریداری کند. این کار باعث می شود تا میزان سود دریافتی معامله گران در دو نوع معامله گری مشخص شود.

 

🔘ماشین حساب قیمت نماد داوجونز برای بازار فیوچر

نماد داوجونز تنها در بازار های اسپات معامله نمی شود و بازار فیوچرز نیز محلی دیگر است که این شاخص را درون خود دارد. به این ترتیب ماشین حساب هایی نیز مخصوص پوزیشن های مختلف این بازار به وجود آمده اند که حد سود و ضرر معامله گران را مشخص می کنند.

ماشین حساب فارکس داوجونز با در نظر گرفتن عواملی مانند اندازه معامله، قیمت های ورودی و خروجی و جهت معامله (نوع پوزیشن)؛ معامله گران را راهنمایی می کند تا پیش بینی بورس با ماشین حساب داوجونز را انجام دهند.

 

معرفی کاربرد های ماشین حساب داوجونز

 

کاربرد ماشین حساب داوجونز با توجه به انواع آن زیاد است. در ادامه برخی از مهم ترین کاربردهای ماشین حساب فارکس داوجونز را به صورت لیست برای شما می آوریم تا دید بهتری نسبت به این ابزار کاربردی داشته باشید:

  • محاسبه نرخ بازدهی شاخص
  • محاسبه نرخ بازدهی هر یک از سهام ها به صورت جداگانه
  • محاسبه حد سود و حد ضرر
  • محاسبه اندازه معامله
  • پیش بینی آینده بورس فارکس با توجه به داده های تاریخی
  • مشخص کردن جهت گیری در بازار فیوچر

 

💡ماشین حساب فارکس داوجونز (نظر کارشناس)

 

ماشین حساب داوجونز بازدهی کلی و بازدهی میانگین سهام را به صورت سالانه و در مدت زمان مشخص به معامله گران می دهد. این ماشین حساب انواع متعددی دارد که هر کدام برای بر طرف کردن بخشی از نیازهای معامله گران به وجود آمده اند.

برای استفاده از ماشین حساب فارکس داوجونز ابتدا نیاز خود را مشخص کنید و سپس بر اساس نیاز خود از ماشین حساب ها استفاده کنید.

 

سوالات متداول

کابرد ماشین حساب فارکس داوجونز چیست؟

ماشین حساب فارکس داوجونز در بازار کاربردهای متفاوتی دارد که مهم ترین کاربرد آن محاسبه حجم، ارزش هر پیپ و نرخ بازدهی سرمایه است.

انواع ماشین حساب شاخص داوجونز چیست؟

ماشین حساب محاسبه بازگشت سرمایه شاخص داوجونز و سهام های آن دو نوع اصلی ماشین حساب ها هستند و نوع سوم ماشین حساب بازار فیوچرز است.

نظرات (1)
  1. چطور می‌توان ماشین حساب داوجونز را برای پیش‌بینی روند بازار و تغییرات قیمت استفاده کرد؟

درج نظر