کسب درآمد از کپی تریدینگ (CopyTrading) – سود کپی ترید چقدر است؟

08 مارس 2024 -

کسب درآمد از کپی تریدینگ فارکس

 

کپی ترید در فارکس” یکی از روش‌های سرمایه گذاری در بازارهای مالی است. از آنجایی که افراد بسیاری تخصص لازم برای معامله گری را ندارند؛ «کسب درآمد از کپی ترید» به یکی از مباحث اصلی مورد بررسی افراد فعال در این حوزه تبدیل شده است!

«سود کپی ترید» دقیقا مانند روش ترید عادی محاسبه می‌شود؛ اما تنها نکته مهم مربوط به این روش، بررسی عملکرد استراتژی است که تریدها با توجه به آن انجام می‌شوند.

ما قصد داریم در این مقاله به بررسی روش‌ «کسب درامد از کپی ترید» بپردازیم [و بررسی کنیم که کدام مدل از آن مورد تایید است]؛ و چه ریسک هایی برای استفاده از این روش سرمایه گذاری وجود دارد.

روش سرمایه گذاری کپی ترید
ریسک مالی
متوسط
سود کپی ترید از 1% تا 100%
حداقل سرمایه از 20$
مشاوره با کارشناس در پشتیبانی تلگرام

 

سود کپی ترید چقدر است؟

 

پیش از اینکه به بررسی شرایط «کسب درآمد از کپی ترید» بپردازیم؛ باید بگوییم که کپی تریدینگ، یک روش معاملاتی جدید و محبوب است که به تریدرها اجازه می‌دهد تا معاملات سایر تریدرها را کپی کنند.

«کپی تریدینگ» مزایای زیادی دارد. این روش به معامله‌ گران این امکان را می‌دهد تا از مهارت و دانش تریدرهای دیگر استفاده کنند، بدون اینکه نیازی به یادگیری استراتژی های معاملاتی پیچیده داشته باشند.

سود کپی ترید” متناسب با استراتژی است که برای کپی کردن معاملات آن در حساب خود انتخاب می کنید. استراتژی های کم ریسک [بین 1% الی 5%] سودآوری دارند؛ اما استراتژی های پرریسک تا 100% در هر ماه هم سودآوری دارند!

کسب درآمد از کپی تریدینگ، سود کپی ترید چقدر است

با این‌حال، کپی تریدینگ نیز معایبی دارد. یکی از معایب این روش این است که معامله‌ گرانی که معاملات خود را کپی می‌کنند، کنترلی بر معاملات خود ندارند.

همچنین، کپی تریدینگ می‌تواند منجر به تقلید کورکورانه از سایر تریدرها شود که می‌تواند خطرناک باشد. بهره‌گیری از انواع سایت کپی ترید [به‌ عنوان پلتفرم‌هایی جهت کسب درآمد]، ممکن است برای برخی از تریدرها به نتیجه مثبت منجر شود.

با این‌ حال، مهم‌ ترین نکته در این زمینه این است که دنیای تریدینگ همواره با فراز و نشیب‌ ها همراه است و هیچ‌گونه تضمین (مطلقی) برای حاصلخیزی سرمایه گذاری وجود ندارد!

 

ریسک های کسب درآمد از کپی تریدینگ

 

این روزها که کپی ترید در بازارهای مالی، مخصوصا فارکس، مورد توجه افراد زیادی واقع شده است؛ ممکن است عنوان «کپی ترید+کلاهبرداری» در فضای اینترنت به چشمتان رسیده باشد.

در ادامه به بررسی ریسک‌های مربوط به “کسب درآمد از copy trading” می‌پردازیم و بررسی می‌کنیم که آیا این روش کلاهبرداری است یا خیر؟!

 

📊ریسک مربوط به شرایط بازار

 

ریسک های مربوط به شرایط بازار رایج‌ ترین ریسک کپی تریدینگ است. این نوع از ریسک به «نوسانات قیمت‌ ها» در بازار اشاره دارد. حتی اگر یک تریدر موفق باشید، باز هم ممکن است در معرض ریسک‌های زیادی واقع شوید.

 

💵ریسک مربوط به نقدینگی

 

ریسک نقدینگی یکی از ریسک های اصلی در «کپی تریدینگ» است. این ریسک به حجم بازار و میزان نقدینگی نماد معاملاتی اشاره داد. یک تریدر حرفه ای باید به‌طور‌ کامل در جریان میزان نقدینگی نماد موردنظر خود باشد.

به بیان دیگر، اگر فرد معاملات خود را روی یک نماد با نقدینگی کم انجام دهد؛ نمی تواند به راحتی هر زمان که بخواهد معاملات را باز و بسته کند. به‌همین دلیل، باید در انتخاب «نماد معاملاتی» دقت زیادی به خرج داد تا ریسک مربوط به نقدینگی به حداقل برسد!

 

📡ریسک مربوط به اخبار و شرایط فاندامنتال بازار

 

این نوع ریسک به شرایطی اشاره دارد که یک خبر مهم منتشر می‌شود. “نرخ بهره“، “شروع جنگ” یا “رکود اقتصادی” می‌تواند شرایط بازار را به‌صورت ناگهانی تغییر دهد.

این امر ممکن است تاثیر بسیار زیادی بر روی معاملات تمام تریدرها، به‌خصوص افرادی که به کپی تریدینگ وصل هستند، داشته باشد.

 

💡نظر کارشناس درباره کسب درآمد از “CopyTrade”

 

اگر تازه‌کار هستید، باید زمان کافی را برای تجزیه و تحلیل معاملات معامله گرانی که می خواهید دنبال کنید، بگذارید. این کار به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که استراتژی معاملاتی آن‌ها با سبک سرمایه گذاری شما مطابقت دارد.

«کسب درآمد از کپی تریدینگ» می‌تواند راه خوبی برای یادگیری بیشتر در مورد معاملات باشد. با تجزیه و تحلیل معاملات تریدرهای دیگر می‌ توانید درباره نحوه عملکرد بازار اطلاعات کسب کنید.

سوالات متداول

آیا سودآوری از طریق کپی ترید قطعی است؟

خیر، کسب درآمد از کپی تریدینگ یکی از روش های سرمایه گذاری پر ریسک در بازار مالی است و می تواند در برخی از مواقع بدون سود و یا با ضرر هم همراه باشد.

چگونه می‌توان از کپی تریدینگ برای کسب درآمد استفاده کرد؟

برای کسب درآمد از کپی تریدینگ، تریدر باید با دقت تریدرهای موفق را انتخاب و استراتژی معاملاتی آن ها را به‌طور دقیق مطالعه کند و با ریسک های مرتبط آشنا شود!

در کدام بروکرها می توان از کپی تریدینگ سود کسب کرد؟

در برخی از بروکرهای معتبر فارکس مثل آلپاری، لایت فارکس، آمارکتس و ویندزور می توانید حساب های خوبی برای کسب درآمد از کپی ترید پیدا کنید.

درج نظر