کپی ترید فارکس از حساب پم تا سوشال تریدینگ 🎯5 بهترین بروکرها برای کپی ترید

30 نوامبر 2023 -

کپی ترید فارکس چیست

 

یکی از روش های سرمایه گذاری دلاری و کسب درآمد از بازار مالی و بورس بین الملل، استفاده از سرویس کپی ترید در بروکرهای فارکس است. معامله گران ایرانی به راحتی می توانند از این طریق بدون نیاز به دانش معاملاتی، سود قابل توجهی دریافت کنند.

کپی ترید (Copy Trade) در اصطلاح به اجرای معاملات تریدرهای حرفه ای در فارکس، بر روی حساب سرمایه گذاران گفته می شود. در حال حاضر روش های مختلفی برای کپی کردن بر اساس شیوه مدیریت بودجه و دسترسی به سرمایه بوجود آمده است.

برخی از سیستم های کپی تریدینگ شامل موارد زیر است:

 • حساب Copy Trade
 • حساب PAMM
 • حساب RAMM
 • حساب MAM

 

این سبک از سرمایه گذاری با ارائه متاتریدر 4 رونق بیشتری به خود گرفت. اولین معاملات کپی ترید در روزنامه های اقتصادی در حال شکل گیری بود. زیرا تحلیل گران مهم بازار نظرات خود را، از این طریق منتشر کردند.

اما به مرور با توسعه شبکه های اجتماعی [در پلتفرم هایی نظیر یاهو مسنجر] نیز اتاق هایی برای ارائه سیگنال معاملاتی تشکیل شد و به مرور ایده کپی کردن خودکار معاملات تریدرهای حرفه ای در بین معامله گران مطرح شد!

اولین حساب های کپی ترید با سیستم “معاملات آینه” یا “میرور تریدینگ” مطرح شد. در این روش ابتدایی، تمامی معاملات افراد حرفه ای برای حساب هایی که علاقه مند بودند، عینا اجرا میشذ. این سیستم امروزه بسیار پیشرفت کرده است.

کپی ترید در فارکس چیست، کپی تریدینگ فارکس، بهترین بروکر برای کپی ترید

 

بهترین بروکرها برای کپی ترید چیست؟

 

بروکرهای معتبر فارکس در ایران حساب های کپی ترید مختلفی را ارائه می کنند. شما می توانید از طریق سرمایه گذاری بر روی استراتژی های موفق و با سابقه، از طریق پلتفرم بروکر خود درآمد کسب کنید.

توجه داشته باشید که جامعه آماری تریدرهای فعال در بروکر فارکس، بسیار اهمیت دارد. بروکرهای معتبر دارای تعداد زیادی از معامله گران حرفه ای هستند و این موضوع باعث تنوع استراتژی های معاملاتی خواهد شد!

از سوی دیگر، این حساب ها مثل حساب های معاملاتی دارای ریسک از دست دادن سرمایه می باشند. بنابراین باید در بخش پروفایل هر استراتژی سابقه آن را نیز بررسی کنید. عملکرد گذشته معامله گران می تواند گواه خوبی برای تصمیم گیری باشد.

لیست بروکرهای معتبری که حساب های کپی ترید ارائه می کنند، در جدول زیر قرار دارد:

حساب های کپی ترید در فارکس
بروکر فارکس نوع حساب
🥇بروکر آلپاری حساب PAMM
🥈بروکر لایت فارکس حساب Copy Trade
🥉بروکر آمارکتس حساب RAMM
بروکر ویندزور حساب MAM
بروکر ICMB حساب MAM
بروکر IFC حساب PAMM
بروکر فیبوگروپ حساب PAMM
بروکر ارانته حساب MAM

 

مزایا و معایب کپی تریدینگ

 

استفاده از حساب های کپی ترید فارکس همانند سایر روش های معاملاتی و سرمایه گذاری دارای ریسک مالی و زیان می تواند باشد. اما در کتار این موضوع مزایای بسیاری برای افراد سرمایه گذار می باشد.

مزایای کپی ترید

 • صرفه جویی در زمان
 • عدم نیاز به دانش تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
 • امنیت سرمایه گذاری در بروکرهای معتبر
 • سرمایه گذاری دلاری برای ایرانیان
 • عدم دخالت احساسات
 • دسترسی آسان به سرمایه
 • کاهش ریسک از دست دادن سرمایه
 • امکان استفاده از تجربیات افراد حرفه ای

 

معایب کپی ترید

 • ریسک مالی متوسط
 • عدم اطلاع از استراتژی

 

 

💡نظر کارشناس دیجی تریدرز درباره کپی تریدینگ فارکس

 

حساب کپی ترید در فارکس می تواند فرصت خوبی برای معامله گران ایرانی باشد، تا با سرمایه گذاری دلاری بر روی استراتژی افراد حرفه ای، درآمد دلاری کسب کنند. این موضوع نیازمند دقت و بررسی کافی می باشد.

توجه داشته باشید که با بررسی مناسب و شناخت از افرادی که حساب کپی ترید خود را معرفی کرده اند، می توانید بدون نیاز به دانش و وقت زیادی، سود مناسبی هم در هر ماه کسب نمایید.

در این صفحه نکات لازم برای حساب های کپی تریدینگ در فارکس را بررسی خواهیم کرد. همچنین می توانید سوالات خود را از در بخش نظرات از ما بپرسید. برای دریافت مشاوره می توانید از طریق پشتیبانی تلگرام تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا برای استفاده از حساب کپی ترید نیاز به دانش معامله گری است؟

خیر، سرمایه گذاران می توانند از طریق دانش و تجربه معامله گران دیگر، از حساب های کپی تردینگ برای کسب درآمد استفاده نمایند.

بهترین حساب برای کپی تریدینگ کدام است؟

حساب هایی که دارای کمترین دارودان (Drawdown) هستند و سابقه بیش از یکسال دارند، برای سرمایه گذاری مناسب می باشند.

آیا امکان برداشت سرمایه پس از ایجاد حساب کپی ترید وجود دارد؟

بله، معامله گران در هر زمانی می توانند سرمایه خود را از حساب کپی ترید برداشت نمایند.

کدام بروکرها حساب پم ارائه می کنند؟

بروکر های معتبری همچون بروکر آلپاری، لایت فارکس، فیبوگروپ و IFC حساب های پم ارائه می کنند.

درج نظر