فرق حساب سنتی (Cent) با استاندارد – تفاوت حساب نانو و استاندارد (Nano vs Standard)

08 فوریه 2024 -

تفاوت حساب سنتی و استاندارد

 

مهم‌ترین هدف کارگزاری های که در حوزه فارکس فعالیت دارند، ارائه خدمات بهتر جهت جذب بیشتر مشتریان است. در راستا تحقق این هدف بروکرهای فارکس از انواع ابزار ها و استراتژی ها استفاده می کنند.

ارائه انواع مختلف حساب با ویژگی های متفاوت یکی از استراتژی هایی است که طیف گسترده ای از مشتریان را در بر می گیرد. حساب سنتی (Cent) یا نانو (Nano) جزو اکانت های ویژه ای است که در بروکرها ارائه می شود.

توجه به «تفاوت حساب سنتی و استاندارد در فارکس» می تواند برای معامله گران اهمیت زیادی داشته باشد. در ادامه به بررسی کامل این حساب ها در فارکس می پردازیم.

حساب های فارکس
سنتی و استاندارد
حساب سنتی
مناسب برای مبتدیان
حساب استاندارد مناسب برای با تجربه
بروکر با حساب سنتی لایت فارکس و فیبوگروپ
بروکر با حساب استاندارد آلپاری و آمارکتس

 

فرق حساب سنتی با استاندارد

 

بروکر های فارکس سعی در ارائه انواع مختلف حساب را دارند؛ چرا که هر چه انواع حساب های بروکر بیشتر باشد، جامعه بزرگ تری از مشتریان را هدف قرار می دهد. از جمله مهم‌ترین این حساب ها می توان به حساب های استاندارد (Standard) و حساب های سنتی (Cent) اشاره کرد.

تفاوت حساب سنتی و استاندارد، فرق حساب سنتی با استاندارد

ویژگی های هریک از این حساب ها ممکن است برای انواع مختلفی از معامله گران با توجه به اهداف، تجربه، سبک معاملاتی و سرمایه اولیه آن ها مناسب باشد؛ بنابراین انتخاب حساب مناسب برای هر معامله گر متفاوت است.

بروکر هایی که انواع حساب های بیشتری را در اختیار مشتریان شان قرار می دهند، باعث آزادی عمل هر چه بیشتر تریدر در انجام معاملات خود می شوند. انتخاب نوع حسابی که بیشترین همخوانی را با شرایط تریدر دارد، بستر معامله ای سود آور را برای او آماده می سازد.

 

📉تعریف حساب سنتی یا نانو

 

حساب ‌های سنتی (Cent) یا نانو (Nano)، یکی از انواع حساب‌ های معاملاتی در بازار فارکس هستند که اولین بار در سال 2006 معرفی شد. در این حساب از واحد های کوچک ‌تر ارز یعنی سنت استفاده می ‌کنند.

به این صورت که تمام سفارشات ارسال شده با واحد ارزی “سنت دلار/یورو” (Cent) محاسبه می شوند. در نتیجه میزان سود و زیان آن نیز در مقیاس «سنت» به معامله گر ارائه می شود.

با این اوصاف شرایط مدیریت و معامله در حساب‌ های سنتی تفاوت چندانی با حساب ‌های استاندارد ندارد. تنها تفاوت این است که موجودی 10 دلاری حساب استاندارد، در حساب سنتی به موجودی 1000 سنتی تبدیل می شود.

حساب ‌های سنتی به دلیل نیاز به سرمایه کمتر، برای معامله‌گران مبتدی مناسب هستند. از سوی دیگر، موجودی حساب و حجم معاملاتی آن از نظر عددی [از نظر ارزش معادل سنتی است] مشابه حساب استاندارد است!

این نوع حساب امکان ورود به بازار اصلی فارکس و انجام معامله های واقعی را به تازه وارد های بازار سرمایه با ریسک بسیار پایین تر نسبت به حساب استاندار ارائه می کند.

 

📈تعریف حساب استاندارد

 

حساب استاندارد یکی از پرطرفدار ترین انواع حساب ‌های معاملاتی در بازار فارکس است که توسط اکثر بروکر های فعال در این حوزه ارائه می ‌شود.

این نوع حساب معمولاً نقطه شروع بسیاری از معامله‌ گران تازه‌ کار و با تجربه به سمت حرفه ای شدن است؛ زیرا حساب‌ های استاندارد نسبت به سایر انواع حساب‌ ها نیاز به سپرده اولیه کمتری دارند.

همچنین حساب استاندارد امکان معامله در اندازه لات‌ های کوچک‌ تر (0.01 لات) را نیز برای معامله ‌گران فراهم می ‌کند. به این ترتیب، معامله ‌گران مبتدی می ‌توانند با سرمایه اندک وارد بازار شوند.

حساب‌ استاندارد معمولا دسترسی به محبوب ‌ترین جفت ‌ارز ها را فراهم می ‌کند و امکان استفاده از انواع استراتژی‌ های معاملاتی را هم در اختیار تریدر ها قرار می دهد.

 

⚡مقایسه حساب سنتی و استاندارد

 

در جدول زیر می توانید تفاوت حساب سنتی و استاندارد را مقایسه کنید:

تفاوت حساب سنتی و استاندارد
ویژگی حساب
حساب سنتی (نانو)
حساب استاندارد
کمیسیون $0 $0
اسپرد شناور
شروع از 1.0 پیپ
شروع از 0.8 پیپ
لوریج تا 1:1000 تا 1:3000
سرمایه اولیه
1 دلار
20 دلار
حجم معاملات از 0.01 لات تا 1000 لات در مقیاس سنت
از 0.01 لات تا 50 لات در مقیاس دلار

 

🎯حساب استاندارد یا سنتی؛ کدام بهتر است؟

 

همان طور که در مقاله اشاره شد، تفاوت حساب سنتی و استاندارد آن چنان زیاد نیست؛ بنابراین نمی توان به صورت مشخص پیشنهاد کرد که حساب سنتی بهتر است یا استاندارد. هر تریدر باید با توجه به شرایط خود تصمیم به افتتاح یکی از این حساب ها بگیرد.

هر کدام از این حساب ها قشر خاصی از تریدر ها را پوشش می دهند. به این صورت که حساب های سنتی بیشتر مناسب افراد بی تجربه و تازه کار است. همچنین حساب های استاندارد بیشتر مناسب تریدر های حرفه ای تر با سطح معاملات معمولی رو به بالا است.

 

💡نظر کارشناس درباره حساب نانو و استاندارد

 

دو نوع اصلی حساب که معمولا توسط همه بروکر ها ارائه می شوند، حساب سنتی و حساب استاندارد هستند. این دو حساب تفاوت ‌های اندکی با هم دارند. حساب سنتی با توجه به نیاز به سرمایه کمتر، بیشتر مناسب معامله ‌گران مبتدی است.

در حالی‌ که حساب استاندارد، معمولاً توسط تریدر های حرفه ‌ای ‌تر و با سرمایه و حجم معاملات بالاتر مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این حساب برای شروع کسب درآمد از فارکس مناسب است نه تمرین در بازار واقعی!

در نهایت انتخاب نوع حساب بستگی به اهداف، سبک معاملاتی و میزان سرمایه تریدر دارد. شما باید توانایی های خود را در معامله به صورت کامل بسنجید و با توجه به آن تصمیم به افتتاح حساب بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

بزرگترین مزیت حساب سنتی چیست؟

مهمترین مزیت آن، امکان معامله با سرمایه بسیار کم است.

اصلی ترین فرق حساب سنتی و استاندارد در چیست؟

اصلی ترین تفاوت حساب سنتی و استاندارد در میزان ریسک معاملات و حداقل سپرده لازم برای افتتاح حساب است.

نظرات (2)
  1. حساب سنتی فیبو گروپ بهتره یا حساب سنتی لایت فارکس ؟

    • حساب سنتی در هر بروکر شرایط خوبی دارد. پیشنهاد ما حساب سنتی بروکر لایت فارکس است.

درج نظر