تفاوت متاتریدر و سی تریدر چیست 🏢بروکرهایی که سی تریدر دارند

03 دسامبر 2023 -

سی تریدر چیست

 

نرم افزار سی تریدر، که نام خود را از یک زبان برنامه نویسی الهام گرفته است، در سال 2011 توسط شرکت اسپات ویر (Spotware) به بازارهای مالی ارائه شد. سی تریدر جدی ترین رقیب نرم افزار متاتریدر شرکت MetaQuotes بشمار می رود.

پس از عرضه موفقیت آمیز متاتریدر 4، شرکت متاکوتس نسخه متاتریدر 5 را در سال 2010 به بروکرهای فارکس معرفی کرد. اما علیرغم تبلیغات زیاد، این نرم افزار به دلیل علاقه معامله گران به افزونه های ارائه شده مبتنی بر زبان MQL4، از نسخه جدید متاتریدر استقبال نکردند.

زیرا بسیاری از اندیکاتورها و ربات های معاملاتی بر اساس زبان برنامه نویسی MQL4 ایجاد شده بود و ساخت مجدد آنها با استفاده از زبان جدید MQL5 در متاتریدر 5 دشوار بود. شرکت های برنامه نویسی Spotware از این فرصت برای ارائه نرم افزار جدید استفاده کرد.

سی تریدر بر اساس زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)، که یک زبان عمومی برای نرم افزارهاست، توسعه پیدا کرد و امکان ایجاد انواع برنامه های مورد نیاز معامله گران بر روی آن را فراهم نمود. طراحی کاربرپسند و جذاب این پلتفرم در مقایسه با متاتریدر نیز برتری داشت.

تفاوت متاتریدر و سی تریدر چیست، بروکرهایی که سی تریدر دارند

سی تریدر
cTrader
نسخه ویندوز
دارد
نسخه اندروید دارد
نسخه آیفون
دارد
امنیت حساب سطح بالا
حساب های بروکر متصل به ECN

 

بررسی متاتریدر و سی تریدر در فارکس

 

 

سی تریدر چیست؛ دانلود آموزش ویدیویی و pdf
آپارات یوتیوب دانلود ویدیو دانلود PDF
آپارات دیجی تریدرز یوتیوب دیجی تریدرز دانلود ویدیو از سایت دیجی تریدرز دانلود پی دی اف از دیجی تریدرز

 

تفاوت متاتریدر و سی تریدر

 

🎯عمده تفاوت نرم افزار متاتریدر 5 که کامل ترین نسخه شرکت متاکوتس است و سی تریدر شامل موارد زیر است:

 

ابزار ها در نمودار معاملاتی

متاتریدر 5 سه نوع کندل در نمودار و 21 تایم فریم را نشان می دهد اما سی تریدر 9 نمودار و 54 تایم فریم مختلف را ارائه می کند. در متاتریدر 5، تعداد 38 اندیکاتورهای داخلی وجود دارد اما در سی تریدر 70 اندیکاتور داخلی ارائه شده است.

این وضعیت در نرم افزار متاتریدر 4 که نسخه قدیمی است و ابزارهای مدرنی برای تحلیل نمودار ندارد، شرایط بدتری دارد. اگر علاقه مند به استفاده از سی تریدر دارید، حتما کار با سی تریدر در محیط کاربری را یاد بگیرید.

 

سابقه نرم افزارها

 

متاتریدر 5 در سال 2010 منتشر شد و سی تریدر در سال 2011 عرضه شده است. از سوی دیگر نیز، طراحی محیط متاتریدر بر اساس مدل نرم افزارهای قدیمی است [و البته همچنان محبوبیت دارد؛] اما طراحی سی تریدر مدرن تر است.

 

معاملات اکسپرت ها

 

زبان برنامه نویسی متاتریدر به صورت اختصاصی، زبان MQL5 است اما سی تریدر از زبان محبوب سی شارپ (#C) استفاده می کند. سی تریدر دارای کتابخانه و برنامه نویسان زیاد [در سراسر جهان] است. این پلتفرم تنها در اختیار بروکرهای رگوله قرار می گیرد.

 

امنیت بالای معاملات

 

در متاتریدر امکان سفارش گذاری در بازار بسته وجود ندارد اما در سی تریدر امکان قرار دادن پندینگ اردر در زمان تعطیلی بازار وجود دارد. نرم افزار متاتریدر، برای وصل شدن به معاملات ECN نیاز به واسطه دارد اما پلتفرم سی تریدر بستر اتصال مستقیم [و بدون واسطه در حسابهای (STP) و (ECN)] را دارد.

 

⚡مقایسه متاتریدر 4 و 5 و سی تریدر

 

در جدول زیر می توانید برخی مشخصات پلتفرم های متاتریدر و سی تریدر را مقایسه کنید:

مقایسه متاتریدر و سی تریدر
متاتریدر 4
متاتریدر 5
سی تریدر
از 2005
از 2010
2011
وب/موبایل/کامپیوتر وب/موبایل/کامپیوتر وب/موبایل/کامپیوتر
فارکس، CFD فارکس، CFD و سهام
فارکس، CFD و سهام
9 تایم فریم
21 تاریم فریم
26 تایم فریم
 30 اندیکاتور 38 اندیکاتور
65 اندیکاتور
✔️امکان هجینگ ✔️امکان هجینگ ✔️امکان هجینگ
❌امکان نتینگ ✔️امکان نتینگ ✔️امکان نتینگ
طراحی قدیمی طراحی جدید
طراحی جدید

 

 

بروکرهایی که سی تریدر دارند

 

شرکت سی تریدر تنها با بروکرهایی قرارداد فروش دارد که بروکر رگوله شده بشمار می آیند. با توجه به امنیت بالای این برنامه و امکان اتصال مستقیم آن به هسته مرکزی فارکس در حساب های ECN قابل استفاده برای بروکرهای معتبر می باشد.

در حال حاضر بروکر هایی که سی تریدر دارند و در ایران فعالیت می کنند، شامل موارد:

  • لایت فارکس؛
  • فیبوگروپ؛
  • ارانته؛
  • تریدرز وی؛
  • روبوفارکس (در حال حاضر به مشتریان ایرانی سرویس ارائه نمی کند).

 

💡ارزیابی دیجی تریدرز درباره سی تریدر

 

پلتفرم معاملاتی سی تریدر یکی پرطرفدارترین نرم افزار های معاملاتی فارکس است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. این پلتفرم در بسیاری از بروکر های معتبر دنیا ارائه شده است.

در بازار ایران نیز، تنها بروکرهایی که دارای رگولاتوری معتبر اروپایی هستند، از این پلتفرم استفاده کرده اند. در این میان، بروکر لایت فارکس این پلتفرم را به تازگی معرفی است و سرویس های اختصاصی مثل کمیسیون کمتر را در این پلتفرم ارائه کرده است.

معامله گرانی که علاقه مند هستند، می توانند از حساب سی تریدر در بروکرها استفاده نمایند، حساب لایت فارکس یکی از بهترین گزینه ها بشمار می آید. در صورت نیاز در پشتیبانی تلگرام با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

کدام بروکرها از سی تریدر استفاده می کنند؟

بروکرهایی که دارای زگولاتوری معتبر باشند مثل بروکر لایت فارکس، ارانته، فیبوگروپ و … از این پلتفرم استفاده کرده اند.

آیا امکان کندل سازی در سی تریدر وجود دارد؟

حیر، پلتفرم سی تریدر به صورت مستقیم به ECN متصل می شود و بر خلاف متاتریدر امکان دسکاری قیمت در آن وجود ندارد.

درج نظر