انتخاب بروکر فارکس برای ایرانیان 📈راهنمای انتخاب بروکر در فارکس

21 دسامبر 2023 -

انتخاب بروکر فارکس مناسب برای ایرانیان

 

بروکر های فارکس نقش واسطه بین معامله گران و نقدینگی های موجود در بازار فارکس را دارند و شرایط حساب های معاملاتی برای تریدر های فارکس را تعیین می کنند. بنابراین انتخاب یک بروکر که دارای اعتبار، رگوله، امنیت، پشتیبانی و هزینه پایین داشته باشد، بسیار اهمیت دارد.

در این پست به بررسی معیارهای انتخاب بروکر فارکس می پردازیم. مهمترین معیارهایی که در این پست بررسی می کنیم، شامل موارد زیر است:

  • اعتبار و رگوله؛
  • اسپرد و کمیسیون؛
  • روش واریز و برداشت؛
  • انواع حساب معاملاتی.

پس از بررسی معیار های زیر می توانید از طریق جدول زیر، وارد سایت بروکرهای فارکس شوید:

نام بروکر فارکس لینک ثبت نام
بروکر آلپاری ثبت نام در Alpari
بروکر لایت فارکس ثبت نام در LiteForex
بروکر آمارکتس ثبت نام در Amarkets
بروکر ویندزور ثبت نام در Windsor
بروکر ارانته ثبت نام در Errante
بروکر فیبوگروپ ثبت نام در FiboGroup

 

راهنمای انتخاب بروکر فارکس

 

در این قسمت معیارهای مهم برای انتخاب بروکر مناسب فارکس را بیان می کنیم. هر یک از این موارد می تواند به صورت مجزا دارای جزئیات مختلفی باشد. اما به طور کلی هر معامله گری برای انتخاب بروکر مناسب باید آنها را بررسی نماید.

 

انتخاب بروکر فارکس، راهنمای انتخاب بروکر فارکس، انتخاب بروکر مناسب فارکس

 

🏛️اعتبار و رگولاتوری بروکر

 

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب بروکرهای فارکس، اعتبار و رگوله آنها می باشد. بروکر فارکس باید توسط یک یا چند نهاد نظارت مالی، عملکرد خود را تایید کند. این کار به عنوان مجوز فعالیت آن بروکر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

رگوله هایی نظیر FCA، CySEC، ASIC و … جزو بهترین نهاد های معتبر در سطح جهانی بشمار می روند. این بروکرها در کشورهای اروپایی و آمریکایی قوانین سخت گیرانه ای برای ارائه خدمات مالی اعمال می کنند تا ریسک سرمایه گذاری را کاهش دهند.

اما متاسفانه بروکرهایی که با معامله گران کشور ایران کار می کنند، امکان استفاده از این رگوله ها را ندارند و اغلب از طریق شعب آفشور [و غیر رسمی] خود در بازار ایران، سرویس های معاملاتی به مشتریان ارائه می کنند.

اما با این وجود، اعتبار و مجوز رگوله بروکرها در کشورهای اروپایی می تواند معیار خوبی برای ارزیابی سطح خدمات و سرویس های بروکرهای فارکس برای بازار ایران نیز در نظر گرفته شود.

 

💰اسپرد و کمیسیون معاملاتی

 

یکی راه های درآمد در بروکرهای فارکس دریافت هزینه اسپرد و کمیسیون از مشتریان حساب های معاملاتی است. اسپرد و کمیسیون به صورت مستقیم بر روی سود و زیان معامله گران می تواند تاثیر گذار باشد.

بنابراین اغلب معامله گران به دنبال بروکری با کمترین میزان اسپرد و کمیسیون هستند. توجه داشته باشید که میزان اسپرد در بروکرهای فارکس با توجه به حساب های معاملاتی آنها، می تواند بسیار متنوع باشد!

علاوه بر حساب معاملاتی بسته به عوامل دیگری مثل زمان انجام معامله، جفت ارز معاملاتی و … هم ممکن است اسپرد بروکرها تغییرات زیادی داشته باشد اما بروکرهای فارکس به طور معمول کمترین میزان اسپرد حساب های خود را در سایت شان اعلام می کنند.

 

💵تنوع روش های واریز و برداشت

 

روش های واریز و برداشت پول از حساب های معاملاتی نیز، یکی از عوامل مهم در انتخاب بروکرهای فارکس برای ایرانیان است. شما باید به دنبال بروکری باشید که روش های راحت، امن و سریع برای واریز و برداشت در اختیار شما قرار می دهد.

در حال حاضر با توجه به محدودیت هایی که در روش کیف های الکترونیکی [مثل وبمانی و پرفکت مانی] برای معامله گران ایرانی بوجود آمده است؛ معامله گران ایرانی به دنبال استفاده از روش انتقال با ارزهای دیجیتال مثل تتر هستند.

البته یکی از روش های سنتی معامله گران بازار فارکس در ایران، استفاده از صرافی تاپ چنج است. زیرا امکان واریز و برداشت ریالی و تبدیل مستقیم آن به دلار را در بروکرهای فارکس دارند. این روش علاوه بر سادگی دارای سرعت بالایی است.

بنابراین در صورتی که امکان استفاده از این دو روش در بروکرهای فارکس وجود داشته باشد، می توانیم بگوییم شرایط مساعدی برای انتقال پول برای معامله گران ایرانی وجود دارد. در حال حاضر بروکرهای آلپاری، لایت فارکس و آمارکتس این روش ها را ارائه می کنند.

 

📊انواع حساب های معاملاتی

 

تنوع حساب های معاملاتی نیز یکی از مهم ترین معیار های انتخاب بروکر فارکس می تواند باشد. اغلب معامله گران مبتدی نیاز به حساب سنتی دارند، تا استراتژی معاملاتی خود را در بازار واقعی تست کنند.

همچنین معامله گران حرفه ای به دنبال حساب های ECN هستند، تا بتوانند با کمترین میزان اسپرد و کمیسیون، معاملات اسکالپ و روزانه خود را در این حساب ها انجام دهند. بروکرهای جدید اغلب دارای حساب های ECN می باشند.

اما در بروکرهای قدیمی تر ممکن است تنوع زیادی در حساب های معاملاتی وجود نداشته باشد. از سوی دیگر توجه داشته باشید که اغلب بروکر با حساب ECN واقعی در بازار ایران به ندرت پیدا می شود و در بسیاری از مواقع صرفا یک نامگذاری بر روی حساب ها صورت گرفته است.

 

💡انتخاب بهترین بروکر (نظر کارشناس)

 

برای انتخاب بهترین بروکر فارکس در ایران، نیاز به تجربه کافی فعالیت در بازار فارکس دارید. از سوی دیگر نیاز های معاملاتی افراد مختلف است و نمی تواند یک بروکر برای تمامی افراد مناسب باشد!

در میان بروکر های فارکس، توصیه می کنیم ابتدا به سراغ بروکرهای فعال و خوشنام در بازار ایران بروید. بروکرهای فارکس نظیر لایت فارکس، آمارکتس، آلپاری و ویندزور می تواند جزو اولین گزینه های شما برای بررسی قرار بگیرید.

سرویس های ارائه شده در این بروکرها اغلب نیاز های معاملاتی معامله گران را پاسخ می دهد و از حساب سنتی و میکرو تا حساب فیکس (اسپرد ثابت) و ECN در این کنار پلتفرم های معاملاتی متنوع در این بروکرها قابل استفاده است.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان برای انتخاب بروکر مناسب فارکس برای شرایط اختصاصی خودتان، با کارشناس فارکس در مجموعه دیجی تریدرز از طریق تلگرام در ارتباط باشید.

سوالات متداول

معیار انتخاب بروکر مناسب برای بازار فارکس چیست؟

مهم ترین معیار های انتخاب بروکر فارکس شامل موارد زیر است:

  • رگوله
  • روش واریز و برداشت
  • انواع حساب
  • اسپرد و کمیسیون

آیا می توان یک بروکر مناسب برای تمامی افراد معین کرد؟

خیر، تمامی بروکرهای فارکس دارای نقص و اشکالاتی هستند و افراد مختلف بر اساس نیاز های معاملاتی خود می توانند از میان بروکر های معتبر فارکس در ایران، کارگزار مناسب را انتخاب کنند.

درج نظر