بهترین بروکر برای معامله سهام کدام است؟ ❤️بروکر مناسب برای معاملات سهام

12 آوریل 2024 -

بهترین بروکر برای معامله سهام

 

معامله گران ایرانی به دلیل تحریم های بین المللی امکان معامله در بورس جهانی را ندارند؛ اما از سوی دیگر می توانند از طریق بروکرهای فارکس، سهام شرکت های برتر جهان را معامله کنند.

معاملات سهام های پرطرفدار بورس جهانی مثل سهام های اپل (Apple)، تسلا (Tesla)، ماکروسافت (Microsoft)، کوکاکولا (CocaCola) و صد ها شرکتی که ارزش آنها در حال افزایش است و شرایط عالی برای سرمایه گذاری دارند.

انتخاب بروکر مناسب ایرانیان برای معامله سهام به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله تنوع سهام شرکت ها، امکانات معاملاتی، کارمزد، پشتیبانی مشتریان و امنیت سرمایه از مواردی است که باید بررسی گردد.

بهترین بروکر برای معامله سهام، “بروکر لایت فارکس” است. کمیسیون معاملات سهام در بروکر لایت فارکس، برای حساب های متاتریدر 4 و 5، فقط «15 سنت در هر لات» است!

لایت فارکس، بیش از «50 سهام» از بورس نیویورک، «25 سهام» از بورس نزدک و «35 سهام» از شرکت های اروپا را برای معامله در پلتفرم های متاتریدر و سی تریدر ارائه می کند.

بهترین بروکر برای معامله سهام
بهترین بروکر برای معامله سهام؛ نمادهای سهام در لایت فارکس

در ادامه به بررسی برخی از موارد مهم در انتخاب بروکر مناسب جهت سرمایه گذاری در سهام بورس جهانی می پردازیم. شما می توانید بر اساس اولیت خود، این موارد را ارزیابی کنید.

 

مهم ترین نکات انتخاب بروکر برای معامله سهام

 

بروکرهای مناسب برای معامله سهام، شامل بروکر لایت فایننس، آمارکتس، ویندزور، فیبوگروپ، ارانته و آی اف سی مارکتس برای ایرانیان می باشد. اما در انتخاب بهترین مورد، چندین معیار کلیدی باید در نظر گرفته شوند.

به یاد داشته باشید که [قبل از انتخاب بروکر برای معاملات سهام]، باید تحقیقات دقیقی انجام دهید و بررسی کنید که کدام یک از این معیارها برای شما اولویت بیشتری دارد.

بهترین بروکر برای معامله سهام

همچنین، می توانید از طریق پشتیبانی مجموعه ما، با کارشناس مربوطه تماس بگیرید و مشاوره رایگان در این زمینه دریافت کنید.

1. قابلیت اطمینان و اعتبار بروکر

 • مجوزها و نظارت ها: بروکر باید توسط نهاد های نظارتی معتبر مانند SySEC قبرس یا سایر نهاد های مشابه در کشور های مختلف تنظیم و کنترل شود.
 • سابقه و تجربه: تحقیق درباره سابقه بروکر و تجربیات کاربران دیگر می تواند به شما در ارزیابی اعتبار آن کمک کند.

2. کارمزد و هزینه ها

 • کارمزد معاملات: بررسی کارمزدهای مربوط به خرید و فروش سهام مهم است؛ برخی بروکر ها کارمزد ثابت و برخی دیگر درصدی از ارزش معامله را دریافت می کنند.
 • هزینه های پنهان: هزینه های نگهداری حساب، برداشت وجه و سایر هزینه های اضافی باید بررسی شوند.

3. پلتفرم معاملاتی

 • کاربر پسندی: پلتفرم باید قابل فهم و استفاده آسان باشد، به ویژه برای معامله گران تازه کار.
 • ابزار های تحلیلی: ارائه ابزار های تحلیل تکنیکال و بنیادی برای پیش بینی حرکات بازار.
 • پایداری و سرعت اجرای معاملات: برای جلوگیری از تاخیر در معاملات، باید اطمینان حاصل کنید که پلتفرم پایدار و سریع عمل می کند.

4. دسترسی به بازار ها و ابزار های مالی

 • تنوع دارایی ها: برخی بروکرها دسترسی به بازارهای متنوعی از سهام، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و اوراق بهادار دیگر را ارائه می دهند.
 • بازارهای بین المللی: اگر مایل به دسترسی به بازارهای خارجی هستید، باید بروکری را انتخاب کنید که این امکان را فراهم می کند.

5. خدمات مشتریان

 • پشتیبانی: ارائه خدمات پشتیبانی کارآمد و به موقع که در صورت بروز مشکلات یا سوالات به سرعت پاسخگو باشد.
 • زبان و ارتباط: بروکر باید بتواند خدمات پشتیبانی به زبان مورد نظر شما ارائه دهد.

6. امنیت سرمایه

 • حفاظت از دارایی ها: اطمینان از اینکه بروکر سیستم های امنیتی قوی برای حفاظت از حساب ها و دارایی های مشتریان دارد.
 • بیمه سرمایه: بررسی کنید که آیا سرمایه های شما تا حدی تحت پوشش بیمه سپرده گذاران است یا خیر.

 

💡سخن پایانی درباره بروکر مناسب سهام

 

در بین بروکرهای فارکس، کارگزاری لایت فارکس اعتبار و امنیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد. هزینه ها، تنوع نماد و پلتفرم معاملاتی آن نیز بسیار عالی است. اما شما می توانید سایر بروکرها را بررسی کنید.

در بین سایرین، کارگزاری آمارکتس تنوع خوبی در سهام بورس جهانی دارد و کمیسیون معاملات آن منصفانه است. از سوی دیگر برخی از بروکرهای قدیمی مثل ویندزور نیز می توانند گزینه خوبی برای معامله سهام باشند.

سوالات متداول

بهترین بروکر فارکس برای معامله سهام کدام است؟

بروکر لایت فارکس از نظر تنوع سهام بورس جهانی (بیش از 100 سهام) ، کارمزد معاملات (15 سنت در لات)، پلتفرم معاملاتی (3 پلتفرم) و اعتبار و امنیت (رگوله CySEC) بهترین بروکر برای معامله سهام است.

کدام بروکرها امکان معامله سهام در پلتفرم سی تریدر را دارند؟

بروکرهای لایت فایننس و ارانته امکان معامله سهام در سی تریدر را ارائه می کنند.

درج نظر