آموزش استراتژی ارز دیجیتال 📊نحوه تریدر با استراتژی برای کریپتو

22 فوریه 2024 -

آموزش استراتژی ارز دیجیتال برای ترید

 

ارزهای دیجیتال یا کریپتو کارنسی ها پس از ورود به صرافی های بزرگ مثل بایننس مورد استقبال توده مردم در سراسر جهان قرار گرفته است. امروز بسیاری از افراد علاقه مند به خرید و سرمایه گذاری بلند مدت بر روی آنها هستند.

اما برخی از افراد تصور اشتباه و رایجی دارند که، می توانند یک ارز دیجیتال را خریداری کرد و سالها نگهداری کرد تا با مبلغ گزافی به فروش برسانند. اما در واقعیت افرادی که با استفاده از استراتژی ارز دیجیتال اقدام به خرید می کنند، می توانند از رشد قیمت ها بهره ببرند!

به عنوان مثال کسانی که در 30 آبان سال 1400 (معادل 21 نوامبر 2021) ارز بیت کوین (BTC/USD) را در حوالی قیمت «67000 دلار» خرید کردند، پس از گذشت بیش از 900 روز از آن تاریخ [که همراه با رشد 6% در آن روز بود]؛ همچنان در زیان هستند.

استراتژی های کریپتو، آموزش استراتژی ارز دیجیتال

بنابراین خرید و نگهداری بلند مدت نیز نیاز به استراتژی معاملاتی مناسب دارد. در این قسمت انواع “استراتژی های ارز دیجیتال” برای معامله گران ارز دیجیتال شامل اسکالپ، هولد کریپتو و … را به مرور ارائه خواهیم کرد.

استراتژی کریپتو
پلتفرم معاملاتی
استراتژی هولد
صرافی ایرانی و خارجی
استراتژی اسکالپ بروکرهای فارکس و صرافی خارجی
استراتژی ایردراپ صرافی غیرمتمرکز
تماس با کارشناس پشتیبانی تلگرام

 

انواع استراتژی های کریپتو

 

استراتژی معاملاتی ارزهای دیجیتال برخلاف فارکس دارای مدل های مختلفی است. برخی از استراتژی های کریپتو شامل موارد زیر است:

  • استراتژی های هولد
  • استراتژی های اسکالپ
  • استراتژی های معاملات سوئینگ
  • استراتژی های خرید ایردراپ
  • استراتژی های خرید NFT

 

⭐استراتژی خرید و نگهداری (Buy and Hold)

 

این استراتژی شامل بررسی شرایط خرید توکن های ارز دیجیتال از صرافی های ارز دیجیتال و نگهداری آن به دید «طولانی مدت» است. این روش بر اساس اعتقاد به افزایش ارزش ارز دیجیتال در بلند مدت می باشد.

برای انجام این استراتژی های کریپتو نیاز است در یکی از صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید. شما می توانید از «صرافی های ارز دیجیتال ایرانی» هم برای خرید توکن ها استفاده نمایید.

توصیه می کنیم توکن های خریداری شده خود را در صرافی نگهداری نکنید! بهتر است از کیف پول های :نرم افزاری” یا “سخت افزاری” برای نگهداری ارز دیجیتال در بلند مدت استفاده نمایید تا امنیت بالاتری داشته باشند.

استراتژی های خرید و نگهداری کریپتوکارنسی در تاریم فریم های هفتگی (W)، روزانه (D) یک نماد را بررسی می کنند و برای خرید آنها اقدام می کنند. این معاملات بدون استفاده از لوریج یا اهرم معاملاتی صورت می گیرد.

 

💫استراتژی معاملات سوئینگ (Swing Trading)

 

در استراتژی های سوئینگ معامله گران ارز دیجیتال، یک توکن را به دید «میان مدت» خریداری می کنند. معمولا توکن های خریداری شده از 1 ماه تا 6 ماه نگهداری می شوند؛ و بعد از آن به دنبال فروش و خرید در نواحی ارزنده تر هستند.

استراتژی های سوئینگ در کریپتو، در تایم فریم هفتگی، روزانه و 4 ساعته بررسی می شوند. این معاملات نیز بدون لوریج است و در «بازار اسپات» صرافی های ارز دیجیتال معامله می شوند.

شما می توانید برای معاملات سوئینگ از صرافی های ایرانی یا خارجی معتبر استفاده کنید. در این روش می توانید توکن ارز دیجیتال خود را برای مدت کوتاهی در صرافی نگهداری کنید.

 

⚡استراتژی اسکالپ ارز دیجیتال (Scalping)

 

این استراتژی های کریپتو برای معامله در بازه های زمانی کوتاه استفاده می شود. معامله گران تلاش می کنند از تغییرات کوتاه مدت قیمت بهره ببرند و سود کوچک را به سرعت برای خود کسب کنند.

شما می توانید برای انواع استراتژی های اسکالپ ارز دیجیتال از «صرافی های ارز دیجیتال خارجی» و «بروکرهای فارکس» استفاده کنید. این روش کسب درآمد از ترید ارز دیجیتال بسیار رایج و متداول است.

معامله گران در استراتژی های اسکالپ از صعود یا نزول قیمت توکن های ارز دیجیتال می توانند کسب سود نمایند. معاملات اسکالپ برای کسب سود از تغییرات کوچک قیمتی قابلیت استفاده از لوریج را هم دارند.

 

💡نظر کارشناس درباره استراتژی ترید کریپتو

 

ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات زیاد قیمتی، بدون استفاده از لوریج نیز می توانند بسیار سودده باشند. اما اغلب معامله گران بدون استراتژی و صرفا با پیشنهاد آشنایان و نزدیکان خود اقدام به خرید و فروش می کنند.

در صورتی که معامله گران در بروکرهای فارکس و صرافی های ارز دیجیتال می توانند با استفاده از استراتژی معاملاتی، سودهای خوبی را از بازار ارزهای دیجیتال از آن خود کنند. استفاده از استراتژی های ارز دیجیتال نیاز به تمرین و بک تست گیری دارد.

شما می بایست در گذشته بازار [با کمک پلتفرم تریدینگ ویو] بر روی یک استراتژی تمرین کنید تا بتوانید در به درستی از آن استفاده نمایید. برای آشنایی با استراتژی های ارز دیجیتال سوالات تان را با ما درمیان بگذارید.

سوالات متداول

آیا امکان استفاده از استراتژی های کریپتو در صرافی داخلی وجود دارد؟

بله تریدرهای ایرانی می توانند در صرافی های ایرانی مثل نوبیتکس هم برای ترید با استراتژی های ارز دیجیتال استفاده کنند.

آیا برای هولد کردن کریپتو کارنسی ها نیاز به استراتژی وجود دارد؟

بله، برای نگهداری توکن های ارز دیجیتال هم باید از استراتژی مناسب استفاده کرد تا از خواب پول طولانی مدت و بدون سود جلوگیری شود.

درج نظر